Lietuvos ištvermės jojimo čempionais tapo G. Mateikaitė su žirgu Sahim R

lietuvos-cempionai-gabriele-mateikaite-su-sahim-r-69346804

Ištvermės jojimo duetai iš visos Lietuvos sugūžėjo į Rietavą, kur įvyko šių metų atviras Lietuvos ištvermės jojimo čempionatas. Duetai varžėsi iš viso keturiose skirtingo ilgio distancijose – 20, 44,63 km ir 83 km. Šalies čempionais tapo trakiškių Gabrielės Mateikaitės ir arabų veislės žirgo Sahim R duetas.

Ištvermės jojimas – tai lenktynės laikui, kuriose yra patikrinamas žirgo greitis ir ištvermė, taip pat išbandoma raitelio orientacija ir gebėjimas jausti savo žirgo galimybes. 83 km distanciją įveikę per 5 val. 4 min. ir 5 sek. (16,38 km/val. vidutiniu greičiu), naujais šalies čempionais tapo Gabrielė Mateikaitė su Sahim R. Tai buvo vienintelis šiemet 83 km distancijai registruotas duetas. Rietavo savivaldybės mero taurė, sėkmingai įveikus 63 km distanciją, atiteko duetui iš Šiaulių – Gintarei Grušaitei su Jore. Deja, šį kartą distancija paaiškėjo esanti neįveikiama Arui Dichavičiui su Ceilonu.

Žirginio sporto asociacijos taurę iškovojo varžybų šeimininkai – Algirdė Stancelytė su Galažiu-M, antras buvo duetas iš Kauno – Neringa Kūlokaitė su Svajone. Po įnirtingos kovos „Rietavo seniūno“ taurė vos dėka kelių sekundžių taip pat liko varžybų šeimininkų – Vykinto Mikalausko rankose, kuris jojo su Lože. Antra vieta atiteko duetui iš Varėnos – Danielei Baublytei su Kurgada, treti liko Evelina Terleckytė su Poliariu iš Kelmės.

2016 m. rugpjūčio 6 d. Rietave vyks kitų metų Lietuvos atviras ištvermės jojimo čempionatas.